شهریور ۳۱, ۱۳۹۶

شهردار شیراز: برای پی‌بردن به حماسه اربعین باید در آن حضور داشت

photo_2016-11-21_11-14-24-765x510

شهردار شیراز گفت: برای پی‌بردن به عظمت حماسه اربعین و درک ابعاد این رویداد بزرگ، تنها باید در آن حضور داشت و از نزدیک آن را حس کرد و هیچ دوربین و رسانه‌ای قادر نیست حس موجود در این رویداد را به شکل کامل انتقال دهد.

مهندس علیرضا پاک‌فطرت در حاشیه بازدید از موکب حضرت احمدابن موسی(ع) شهرداری شیراز مستقر در مرز شلمچه افزود: امسال برای نخستین بار است که شهرداری شیراز به شکلی منسجم در مرز شلمچه به زوار اربعین خدمت‌رسانی می‌کند.

وی با یادآوری اینکه حضور شهرداری شیراز براساس مصوبه شورای اسلامی این شهر عملیاتی شده است، گفت: البته آنچه در این محل مشاهده می‌شود فراتر از چیزی است که تصور می شد و این نشان می‌دهد که بخش اعظمی از کار، کار دل بوده و به واسطه عشق حسینی موجود در نیروها، عملیاتی شده است.

علیرضا پاک‌فطرت با بیان اینکه بخش زیادی از نیروهای حاضر در این خدمت‌رسانی، به شکل داوطلبانه بوده است، گفت: تعدادی از پیمانکاران شهرداری شیراز داوطلبانه در این خدمت عظیم مشارکت کرده‌اند و این جای قدردانی دارد.

شهردار شیراز با اشاره به اینکه شلمچه یادآور خاطرات دوران دفاع مقدس و مظلومیت رزمندگان اسلام است، گفت: شاید در آن دوران روزی را نمی دیدیم که در قالب همایشی عظیم، به راحتی عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) به زیارت بارگاه ملکوتی ایشان مشرف شوند.

او گفت: در دوران دفاع مقدس آنقدر شوق بود که رزمندگان حاضر بودند از میادین مین و سیم خاردار و انواع دیگر موانع به سختی عبور کرده و خود را به حرمین شریف برسانند، اما امروز می‌بینیم که به راحتی، مردم به کربلا عزیمت می‌کنند و به‌جای مانع، از آنان پذیرایی و استقبال هم می‌شود.

علیرضا پاک‌فطرت همچنین از آمادگی شهرداری شیراز برای همراهی با شهرداری خرمشهر در ارائه خدمات فنی و مهندسی در ابعاد مختلف خبر داد و گفت: قطعا شهرداری‌‌ها در سراسر کشور، در زمان‌هایی که نیاز وجود داشته باشد، همراه و همدل خواهند بود.

او با تصریح اینکه رخداد بزرگ اربعین نشانه‌ای از پیروزی حق بر باطل است و بزرگی و شکست ناپذیری ملت ایران را روایت می‌کند، گفت: تنها می‌توان این عظمت و شکوه را تحسین کرد و به نظرم باید اجازه داد که خبرنگاران از سراسر جهان برای به تصویر کشیدن این رویداد حضور داشته باشند.

شهردار خرمشهر نیز با قدردانی از حضور گسترده و تاثیرگذار شهرداری شیراز در خدمت‌رسانی به زائران اربعین، گفت: اگر تمامی دستگاه های خدمات رسان کنار بروند، شهرداری شیراز به‌تنهایی می‌تواند تمام جمعیت زوار و حتی ۲ برابر این جمعیت را خدمت‌رسانی کند.

وی اضافه کرد: از یک‌ماه قبل شهرداری شیراز با تمام تجهیزات در این محل حضور یافته و در تمام زوایا خدماتی را به زوار امام حسین(ع) ارائه می‌دهد که شایان قدردانی است.

گفتنی است، شهرداری شیراز با مصوبه شورای اسلامی این کلان‌شهر، نسبت به ایجاد موکب احمدابن موسی(ع) در مرز شلمچه در راستای خدمت‌رسانی به زوار کربلای معلی، اقدام کرده است.

  • photo_2016-11-21_11-14-08
  • photo_2016-11-21_11-14-15
  • photo_2016-11-21_11-14-18
  • photo_2016-11-21_11-14-24
  • photo_2016-11-21_11-14-29

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *