شهریور ۳۱, ۱۳۹۶

شهردار شیراز: خیرین شیراز الگوی انجام امورات خیر در تمام کشور هستند

photo_2016-11-29_22-29-51

شهردار شیراز:

خیرین شیراز الگوی انجام امورات خیر در تمام کشور هستند/تاکید بر الگوبرداری شیعیان از کرامت اهل بیت(ع)

شهردار شیراز با بیان اینکه فرهنگ مردم شیراز، فرهنگ مهربانی است، گفت: انصافاً خیرین شیراز الگویی برای تمام شهرهای کشور هستند که در بحث طبخ نذری در مناسبت‌های مختلف کارهای متعددی را انجام می‌دهند.

مهندس علیرضا پاک‌فطرت در حاشیه طبخ آش ۸۰ تنی نذری ۲۸ صفر در این کلان‌شهر گفت: امشب در این مکان غیر از زیبایی چیز دیگری نمی‌بینیم و همه عاشقانه و به عشق پیامبر مهربانی‌ها و خاندان اهل بیت(ع) با یکدیگر هماهنگ کار می‌کنند و شاید حتی همدیگر را هم نشناسند اما بهترین نوع مدیریت در اینجا دارد انجام می‌شود.

وی با ابراز امیدواری از اینکه این کار بتواند یک الگوی بسیار مناسب برای سایر شهرهای کشورمان در انجام امورات خیر باشد، افزود: قریب ۱۵ سال است که طبخ این آش نذری ۲۸ صفر در شیراز انجام می‌شود و هر سال هم بهتر از سال گذشته آن انجام می‌شود.

علیرضا پاک‌فطرت با تأکید بر اینکه انصافاً خیرین شیراز الگویی برای تمام شهرهای کشور هستند که در بحث طبخ نذری در مناسبت‌های مختلف کارهای متعددی را انجام می‌دهند، گفت: در هر مناسبتی در شهر شیراز مشاهده می‌کنیم که بر درب تمام منازل غذاهای نذری توزیع می‌شود.

شهردار شیراز با بیان اینکه برخی از افرادی که در طبخ آش ۸۰ تنی فعالیت می‌کنند، خودشان یک تاجر معروف کشور هستند و به عشق پیامبر(ص) و خاندان اهل بیت(ع) کار می‌کنند، گفت:‌ در این مراسم فرقی میان ثروتمند و فقیر نیست و همه چیز زیباست و اسلام واقعی را باید در چنین مکان‌هایی جست‌وجو کرد.

وی با یادآوری اینکه اهل بیت(ع) همیشه صاحب کرامت بوده‌اند و امروز شیعیان نیز از این خصلت آنان الگوبرداری می‌کنند، گفت: فرهنگ مردم شیراز از دیرباز فرهنگ مهربانی بوده است و خاک آن نیز خاک مهربانی است.

علیرضا پاک‌فطرت با بیان اینکه فرهنگ مردم شیراز نشان می‌دهد که همیشه در بحث امورات خیر و انفاق بهترین کارها را ارائه داده‌اند، گفت: امروز مشاهده می‌کنیم بسیاری از کارهای خیر در سطح شهر توسط خیرین و مجمع خیرین فرهنگ ساز و شهرساز صورت می‌گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حمایت‌های شهرداری از طبخ  آش ۸۰ تنی نذری اشاره کرد و گفت: ما همه گونه حمایت‌های تدارکاتی و پشتیبانی را از این کار خیر نظیر نظافت، در اختیار قرار دادن مکان طبخ، تمهیدات ایمنی و غیره را انجام داده‌ایم اما در بحث مالی تنها کمک‌های مردمی پشتیبان این کار خیر بوده است

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *